Konferencja „Zmiany klimatu, a gospodarka leśna”

20/02/2024 10:40
Basia Krumholc

Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Krośnie (SITLiD) i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie były organizatorami konferencji naukowo-technicznej pod hasłem „Zmiany klimatu, a gospodarka leśna”.

Odbyła się ona w czwartek 8 lutego w sali konferencyjnej hotelu Venus w Moderówce. Podczas wystąpień wybrzmiały tematy zmian klimatycznych, wyzwań dla współczesnej gospodarki leśnej, kwestie „Europejskiego Zielonego Ładu” i konsekwencji, jakie wynikają z tego dla Lasów Państwowych.

Spotkanie otworzył Bartłomiej Peret, nadleśniczy Nadleśnictwa Kolbuszowa i przewodniczący ZO SITLiD w Krośnie, informując  o celach konferencji.

– Obserwujemy od dłuższego czasu zmiany w klimacie, ale też ich wpływy na las; występują dłuższe okresy deszczowe lub dłuższe okresy suszy, na które mocno reagują drzewostany. Dlatego rozmawiamy o problemach znacznego występowania jemioły, reakcji gatunków obcych na zachodzące zmiany klimatu, przybliżamy zagadnienia dotyczące zielonego ładu w kontekście wyzwań w ochronie lasu, jak również o wykorzystaniu nowych technologii geoinformatycznych do oceny stanu lasu – powiedział Bartłomiej Peret.

Zobacz więcej: https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/aktualnosci/201ezmiany-klimatu-a-gospodarka-lesna201d-tematem-konferencji
Źródło: lasy.gov.pl

X
Skip to content