Jak podaje Ministerstwo Klimatu i Środowiska:
Jako jeden z pierwszych ozdrowieńców zachęcam wszystkich do włączenia się w ogólnopolską akcję oddawania krwi i osocza. Solidaryzując się z chorymi przekażmy bezcenny lek życia – powiedział wiceminister Edward Siarka inaugurując akcję „Leśne osocze, leśna krew”.
Akcja rozpoczyna się 27 stycznia i potrwa do końca roku. Wezmą w niej udział leśnicy z całej Polski oraz ich bliscy. Do tej inicjatywy może przyłączyć się każdy, kto jest gotowy podzielić się swoim najcenniejszym darem. Wystarczy udać się do wybranego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i podać hasło: „Leśne osocze, leśna krew”.
Krew jest potrzebna cały rok. To od jej dostępności często zależy ludzkie życie i zdrowie. Dlatego tak ważne jest odbudowanie stanu jej zapasów sprzed pandemii. Jednocześnie ciągle rośnie zapotrzebowanie na osocze ozdrowieńców COVID-19, które nie tylko łagodzi objawy choroby, ale też ratuje życie.
W Lasach Państwowych pracuje blisko 26 tysięcy osób. Każda jednostka krwi może uratować życie nawet trzech osób. Akcja ma szansę przynieść znaczące wsparcie.