Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z Młodzieżową Radą Klimatyczną

20/04/2021 8:10
Agnieszka Wojnarowicz

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Młodzieżową Radą Klimatyczną w przededniu Szczytu Klimatycznego organizowanego przez Prezydenta USA. Polska jako jeden z 40 krajów będzie uczestniczyć w debacie na temat ochrony klimatu.

Jak mówił Prezydent Andrzej Duda, to będzie bardzo ważne wydarzenie, a zachowanie środowiska w jak najlepszym stanie dla przyszłych pokoleń ma ogromne znaczenie.

– Cieszę się, że w przededniu tej konferencji spotykam się z młodymi ludźmi, którzy są zaangażowani w kwestie związane z ochroną klimatu i środowiska naturalnego – dodawał Prezydent .

– Stawiamy sobie ambitne cele w kwestii ochrony klimatu. Chcemy, aby nasz przemysł się przekształcał. Mamy wolę budowania nowoczesnej gospodarki, która oznacza zarazem nowoczesną energetykę – podkreślał Andrzej Duda.

Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonych przez Prezydenta Andrzeja Dudę szerokich konsultacji przed zbliżającym się szczytem klimatycznym organizowanym przez Prezydenta USA. W dyskusji ze strony KPRP wzięli udział Zastępca Szefa KPRP minister Piotr Ćwik, Szef BPM Krzysztof Szczerski i doradcy: Paweł Sałek i Łukasz Rzepecki.

Zobacz pełną relację ze spotkania

Źródło: prezydent.pl

X
Skip to content