30 lat dbania o środowisko

27/04/2023 12:38
Basia Krumholc

Dnia 26 kwietnia w Zielonej Górze obyły się uroczyste obchody 30. rocznicy utworzenia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Spotkanie było okazją do podsumowania działań jakie przez lata prowadził WFOŚiGW w województwie lubuskim. Prezes Zarządu Mariusz Herbut, jako wieloletni pracownik, dokonał podsumowania minionego czasu. Objął swoimi podziękowaniami liczne grono osób. W ramach obchodów jubileuszu wiele zasłużonych osób otrzymało odznaczenia. Osobna grupę stanowiły osoby otrzymujące specjalne podziękowania za angażowania się w ochronę środowiska.

W imieniu gości wystąpił m.in. wiceprezes Zarządu NFOŚiGW w Warszawie Sławomir Mazurek. Podkreślił on rolę ważności prowadzenia działań nie tylko z perspektywy stolicy, ale także w ramach aktywności regionalnej, która realizują wojewódzkie fundusze.

Zielonogórska Palmiarnia, która była miejscem spotkania, słynie z niepowtarzalnej atmosfery wynikającej z elementów przyrodniczych.

W czasie uroczystej gali kilka osób wyróżniono tytułem Eko Lubuszanina 2023. Wśród nich był m.in. ks. Zbigniew Kucharski:

X
Skip to content