„Aby strumień żywej wody nadal płynął”

06/09/2022 8:04
Basia Krumholc

Serdecznie zapraszamy na koncert  w Ogrodzie Św. Franciszka przy duszpasterskim centrum akademickim w Słubicach. W środę 7 września o godz. 19.00 wystąpi przy centrum Parakletos duet „uwielbiONy” Duet ten tworzą Alicja Biernat i Olaf Makuchowski – dwoje muzyków, którzy od wielu lat związani są z lokalną sceną muzyczną.

W ich repertuarze można znaleźć piosenki takich wykonawców jak m.in. TGD, Hillsong oraz CSM Worship. W środę usłyszymy w wykonaniu artystów muzykę religijną w akustycznych aranżacjach. Koncert organizowany jest w ramach projektu „Polsko -Niemieckie Dni Stworzenia”. Projekt ten obejmuje cykl imprez mających na celu wspólny transgraniczny dialog dotyczący przyrody i jej ochrony w Dwumieście a także wypracowywania wspólnych rozwiązań. Ostatnie wydarzenia związane z masowym śnięciem ryb i zaburzeniem ekosystemu rzeki Odry pokazały jak ważny jest taki dialog.

I właśnie dlatego natura może stać się ogniwem transgranicznego i ponadreligijnego pojednania, a rola stworzenia – przyrody powinna być doceniona przez każde pokolenie. „Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze środowisko i ochronę świata stworzonego i naszym wspólnym zadaniem jest troska o nie. Ta odpowiedzialność nie ma granic, dlatego takie wspólne inicjatywy w Dwumieście jak koncerty, wspólne wycieczki czy warsztaty w ramach projektu są niezwykle ważne- podkreśla ks. Rafał Mocny, współorganizator wydarzenia z fundacji Edueko Nastrojowa muzyka, relaks, mały bufet i polsko-niemiecki dialog o naturze Dwumiasta…. Dokładnie to i więcej czeka na wszystkich gości w środowy wieczór w Ogrodzie św. Franciszka przy Katolickim Centrum Studenckim, których już dziś serdecznie zaprasza Arle gGmbH partner projektu.

Wydarzenie jest bez ograniczeń wiekowych, dwujęzyczne i bezpłatne

Korespondent: ks. Rafał Mocny

X
Skip to content