Caritas świętuje „Czas dla Stworzenia 2023″

28/09/2023 14:05
Basia Krumholc

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza do włączenia się w ekumeniczne święto poświęcone trosce o środowisko pod nazwą „Czas dla Stworzenia”. W środę 4 października 2023 r. odbędzie się w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie wydarzenie podsumowujące tegoroczne działania ekologiczne. Tegoroczne hasło brzmi: „Niech się rozleje sprawiedliwość i pokój”. 

– Jest to odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka do nawrócenia ekologicznego zawartego w encyklice „Laudato si”. Nasza Caritas włącza się w jego obchody, by zachęcić mieszkańców diecezji siedleckiej do podejmowania inicjatyw zmierzających do dbałości o wspólne dobro, jakim jest środowisko naturalne – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. 

Impreza skierowana jest do nadleśniczych, kół łowieckich, Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas. 

W programie znajdują się: Msza św., podsumowanie konkursów ekologicznych, prelekcja o gospodarce leśnej, sadzenie drzew miododajnych, posiłek oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się ze stoiskami promującymi dbanie o przyrodę oraz szeroko rozumianą ekologię.  

Współorganizatorami obchodów święta są Lasy Państwowe, Zarząd Okręgowy Kół Łowieckich w Białej Podlaskiej. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął ks. Biskup Kazimierz Gurda, a patronaty medialne: Echo Katolickie, Katolickie Radio Podlasie oraz portal podlasie24.pl. 

X
Skip to content