COP26 – głos zabrała młodzież

05/11/2021 21:41
Marek Staroń

Młodzi liderzy klimatyczni spotkali się dziś w Glasgow z negocjatorami, urzędnikami i ministrami z całego świata, wypowiadając swoje głosy i domagając się działań niezbędnych do zapobiegania zmianom klimatycznym w naszym życiu.

Prezydent COP26 Alok Sharma powiedział: „Gdziekolwiek byłem na świecie, uderzała mnie pasja i zaangażowanie młodych ludzi w działania na rzecz klimatu. Głosy młodych ludzi muszą być słyszane i odzwierciedlane w tych negocjacjach na COP. Działania i kontrola młodych ludzi są dla nas kluczem do utrzymania 1,5 przy życiu i stworzenia przyszłości zerowej netto”.

W dniu dzisiejszym Wielka Brytania ogłosiła również projekt strategii na rzecz zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych, aby wyposażyć i wzmocnić młodych ludzi w umiejętności potrzebne do kształtowania przyszłości działań na rzecz klimatu. Obejmuje to wprowadzenie Modelowego Programu Nauczania Nauki Podstawowej, który kładzie nacisk na przyrodę i rozpoznawanie gatunków, wspierając najmłodszych uczniów w rozwijaniu umiejętności konserwatorskich.

Poniżej zamieszczamy link do globalnego oświadczenia młodzieży:

https://ukcop26-org.translate.goog/pre-cop/youth4climate-2021/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=nui,sc

X
Skip to content