Dzień Św. Franciszka w Kościele Pokoju we Frankfurcie nad Odrą

02/10/2022 9:20
Basia Krumholc

Z ekumenicznym błogosławieństwem zwierząt i wystawą prac dzieci 4 października 2022 r., w dniu św. Franciszka z Asyżu, będzie miała miejsce niezwykła ekumeniczna modlitwa za specjalnych gości: przed kościołem Pokoju we Frankfurcie nad Odrą o godz. 17.00 odbędzie się błogosławieństwo zwierząt domowych. Ma to być znak „wdzięczności za piękno stworzenia i prośba o jego zachowanie”. Dzieje się tak dlatego, że święty z Asyżu uważany jest za patrona zwierząt, środowiska i ekologii oraz jest wzorem i patronem obrońców przyrody.

1. Bądź człowiekiem pośród stworzenia, bratem miedzy braćmi.

2. Odnoś się z miłością i czcią do wszystkich istot stworzonych.

3. Ziemia została ci powierzona jako ogród; zarządzaj nią mądrze.

4. Z miłości do siebie samego troszcz się o człowieka, zwierzęta, rośliny, wody i powietrze, aby ziemia nie została ich pozbawiona.

Takimi słowami z „Dekalogu św. Franciszka” będziemy kierować się przeżywając dzień jego święta 4 października 2022 r. w Kościele Pokoju we Frankfurcie nad Odrą. Św. Franciszek pokazał swoją pokorą, że ziemia i stworzenia na niej, mają swoją godność i należy się im braterska miłość ze strony nas ludzi. Dlatego chcemy zaprosić mieszkańców naszego Dwumiasta , aby przyszli razem ze swoimi pupilami i pomodlili się przed kościołem. My w języku ludzkim, one w językach aniołów. Po tej modlitwie i błogosławieństwie odbędzie się wystawa towarzysząca projektowi oraz poczęstunek. ARLE gGmbH oraz Fudacja Edueko serdecznie zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzinami i ich zwierzętami domowymi takimi jak psy, koty, świnki morskie, króliki itp. mile widziane są również pluszaki.

Korespondent: ks. Rafał Mocny

X
Skip to content