Filmy o energii jądrowej w kinach

28/05/2024 11:54
Marek Staroń

Od piątku 24 maja 2024 r. w 280 kinach w całej Polsce można oglądać 3-minutowe filmy edukacyjne o energii jądrowej. Powstały one w ramach działań informacyjnych realizowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Ministerstwo przygotowało serię 3-minutowych filmów edukacyjnych w serii „Studio Atom”, zrealizowanej w ramach kampanii „Poznaj Atomickich. Z energią jądrową na co dzień”. Do tej pory filmy były dostępne tylko w Internecie. Od 24 maja pięć odcinków będzie można obejrzeć także w tradycyjnych kinach.

Filmy w formule „Studio Atom” to rozmowy członków rodziny Atomickich – Antka i Ani – z ekspertami. W kinach zobaczymy rozmowę z prof. Szymonem Malinowskim z Uniwersytetu Warszawskiego, który opowie o zmianach klimatu i o tym, jak elektrownie jądrowe mogą pomóc w zmniejszeniu emisji CO2. Odwiedzimy elektrownię jądrową w czeskim Temelinie, gdzie nie tylko zobaczymy obiekt, ale też porozmawiamy z władzami miasta. W filmach edukacyjnych zajrzymy też do reaktora badawczego Maria, pracującego w Otwocku czy odwiedzimy działające w Polsce od ponad 60 lat składowisko unieszkodliwiania odpadów promieniotwórczych.Wszystkie filmy „Studio Atom” można obejrzeć na kanale https://www.youtube.com/@PolskiAtom

Źródło: klimat.gov.pl

X
Skip to content