Las będzie czysty. WTZ organizuje akcję sprzątania

12/09/2023 12:19
Basia Krumholc

Sprzątanie lasów w gminie Mokobody na stałe zapisało się w kalendarzu Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kisielanach – jednostki prowadzonej przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Tym razem odbędzie się 27 września 2023 r. – początek o godz. 11:00 na terenie przy domku myśliwskim Koła Łowieckiego „Podlasie” (przy drodze nr 696) w Balach w woj. mazowieckim. W teren wyruszą osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie z placówek. 

Akcja sprzątania terenów zielonych rozpocznie się szkoleniem z zasad segregacji odpadów, które poprowadzi Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Węgrowie. Następnie placówki – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kisielanach, Siedlcach i Skórcu zajmą się sprzątaniem lasu – szczególnie zwrócą uwagę na często zaśmiecane pobocza przy drogach. Po około 1,5-2 godzinach uczestnicy posilą się kiełbaskami z ogniska, które zostanie przygotowane wspólnie z Panem Leśniczym z okręgu Leśnictwa Suchożebry oraz Kołem Łowieckim „Podlasie” w Siedlcach. 

– Bardzo dziękuję, że naszą akcję wspierają Nadleśnictwo w Siedlcach, w tym Leśnictwo Suchożebry, PGK w Węgrowie oraz Koło Łowieckie „Podlasie”. Łączy nas pragnienie, aby w naszych lasach było czysto i by mogły z niego korzystać kolejne pokolenia – mówi Urszula Pietrasik, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej CDS w Kisielanach. 

X
Skip to content