Na ranczu

13/09/2022 9:55
Marek Staroń

Ranczo Szalony Koń to wyjątkowe miejsce położone w urokliwej wsi Brunów w gminie Chocianów w powiecie polkowickim. Można w nim nie tylko poprzebywać na świeżym powietrzu w towarzystwie wielu zwierząt, ale także zorganizować rodzinną uroczystość.

Ranczo istnieje od 2019 roku. Jak każde tego typu przedsięwzięcie wymaga codziennej pracy i wyrzeczeń. Niewątpliwie jego największą atrakcją, szczególnie dla dzieci, są zwierzęta, które znajdują się dosłownie na wyciągniecie ręki. Obok tych bardziej tradycyjnych jak konie, krowa, kury czy kozy znajdują się strusie, alpaki i lisy. Wszystkie zwierzaki karmione są naturalną żywnością, bo tylko taka sprawia, że są zdrowe i czują się tam dobrze.

Dmuchańce, wata cukrowa czy lody to tylko niektóre atrakcje czekające na dzieci, których rodzice zdecydują się zorganizować urodziny, dzień dziecka czy inne uroczystości. Gospodarze chcą, by dzieci miło spędzały czas w niecodziennym sąsiedztwie zadbanych i przyjaznych zwierząt. To bardzo ważny wymiar edukacyjny, o który zadbano. Ranczo jest także organizatorem warsztatów edukacyjnych, w których bardzo chętnie uczestniczą dzieci ze szkół podstawowych. W tym czasie obcują z przyrodą, ale również uczą się podstawowych czynności niezbędnych do prowadzenia tego typu działalności.

Wspomniane konie, które zamieszkują gospodarcze budynki pełnią jeszcze jedną rolę. Pomagają dzieciom w leczeniu ich chorób poprzez hipoterapię. Najmłodsi, którzy spędzają w ten sposób czas przy wsparciu swoich czworonożnych przyjaciół wspomagają swoje procesy lecznicze i rehabilitacyjne.

Ranczo Szalony Koń to miejsce, gdzie w spokoju może się zrelaksować osoba w każdym wieku. Więcej zdjęć o informacji znajdziecie w social mediach.

Tekst i zdjęcia: Karolina Duć – korespondent ekomaika.pl

X
Skip to content