Nowa strona Polskich Parków Narodowych

29/04/2024 12:14
Marek Staroń

23 polskie parki narodowe mają nowe oblicze. Ich wizytówkami są nowoczesne strony internetowe oraz tak zwana Brama Główna PPN, czyli strona pokazująca dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe tych najcenniejszych obszarów.

  • Nowe strony parków narodowych zostały ujednolicone i są responsywne.
  • Ułatwiają między innymi zakup biletów czy zaangażowanie w wolontariat.
  • Całość spaja Brama Parków, czyli strona promująca wszystkie najcenniejsze obszary w Polsce https://ppn.gov.pl

Nowe strony parków narodowych zostały ujednolicone i dostosowane do potrzeb użytkowników. Tak jak Brama Parków, nowe strony dostępne są w wersji desktopowej i mobilnej, dzięki czemu można korzystać z serwisu w każdym momencie i z dowolnego urządzenia.

Serwis ułatwia między innymi zakup biletów online, zaangażowanie w prace w ramach wolontariatu, załatwienie różnych spraw, typu pozwolenia czy zgody na badania naukowe, a także zakup pamiątek i wydawnictw.

Na nowych stronach parków znaleźć również można szczegółowe opisy szlaków turystycznych i ścieżek edukacyjnych, które umożliwiają lepsze zaplanowanie wizyty. Z informacji umieszczonych na stronie dowiecie się o długości danej trasy, czasie potrzebnym do przebycia szlaku w górę i w dół, co jest kluczowym elementem zwłaszcza przy trasach górskich. Można zweryfikować czy dany szlak jest dostępny dla wózków zarówno inwalidzkich, jak i  dziecięcych oraz jaki jest typ nawierzchni.

Cały serwis Polskich Patków Narodowych znaleźć można na https://ppn.gov.pl.
Serwis PPN został wykonany w ramach Projektu POIS.02.04.00.00-0001/15 „Promocja Parków Narodowych jako marki” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło: MKIŚ

X
Skip to content