Pierwsze spotkanie Młodzieżowej Rady Klimatycznej

07/12/2020 10:42
Agnieszka Wojnarowicz

“Młodzieżowa Rada Klimatyczna to 32 młodych i kreatywnych ludzi, którzy chcą współtworzyć politykę klimatyczną w Polsce. 31 sierpnia 2020 r. odbyło się pierwsze spotkanie MRK I kadencji z udziałem ministra klimatu Michała Kurtyki.

W skład MRK wchodzi 32 członków w wieku od 15 do 26 lat. Każde z 16 województw ma w niej swojego reprezentanta. Kadencja Rady potrwa 2 lata.

Jak podkreślił minister Kurtyka, bardzo duża liczba zgłoszeń do Młodzieżowej Rady Klimatycznej jest jasną informacją, jak istotne i potrzebne było stworzenie takiego organu i podjęcie dialogu z młodymi ludźmi.

„Nadesłane zgłoszenia pokazały, że młodzież w Polsce jest zaangażowana w działania na rzecz ochrony klimatu. Kandydaci wykazali się imponującym doświadczeniem, aktywnością i osiągnięciami w tym obszarze. Dziękuję za wszystkie zgłoszenia, chęć dialogu i współpracy z nami” – powiedział szef resortu klimatu”.

Czytaj dalej:
https://www.gov.pl/web/klimat/pierwsze-spotkanie-mlodziezowej-rady-klimatycznej-z-udzialem-ministra-klimatu-michala-kurtyki

Źródło: Ministerstwo Klimatu

X
Skip to content