Piknik Zdrowia i Profilaktyki

25/08/2023 11:46
Basia Krumholc

W gminie Kłodawa nad jeziorem Lubie w Lipach nieopodal Leśnej Stacji Dydaktycznej odbył się kolejny Piknik Zdrowia i Profilaktyki ze Strefą Funduszy Europejskich. Organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Zespół Parków Krajobrazowych również na nim gościł.

Impreza obejmowała nie tylko promocję i profilaktykę badań. Atrakcją budzącą niemałe zainteresowanie był triathlon czyli trój etapowe zawody sportowe. W zmaganiach brali udział zawodnicy w różnym wieku. W bezpośrednim sąsiedztwie jeziora powstało miasteczko medyczne w którym można było przeprowadzić polową profilaktykę medyczną. Gości było naprawdę sporo. Impreza cieszyła się niemałym zainteresowaniem. Zdrowy tryb życia, staje się coraz bardziej modny. Namiot Zespołu Parków Krajobrazowych cieszył się sporym zainteresowaniem.

Najmłodsi mogli zagrać w gry i zabawy ukierunkowane na podwyższenie wiedzy przyrodniczej wśród naszych milusińskich. Dla dorosłych przygotowano mapy z trasami rowerowymi oraz pieszymi ze wszystkich parków wchodzących w skład zespołu. Pracownicy informowali o ciekawych miejscach które warto zobaczyć, jak również rozmawiano o introdukcji popielicy szarej oraz o pszczołach dziko żyjących. Najwięksi pasjonaci przyrody otrzymali autorskie „Niezbędniki odkrywcy lubuskich parków krajobrazowych”.

Źródło: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego

X
Skip to content