Przyszła jesień – czas na grzyby!

02/09/2021 8:50
Marek Staroń

Lubicie zbierać grzyby? Kogo z nas w dzieciństwie rodzice nie zabierali do lasu? Wtedy jeszcze pewnie nikt z nas nie zdawał sobie sprawy, ile taka wyprawa niesie ze sobą korzyści.

Podstawową zaletą na pewno jest to, że zrobimy zapasy na zimę. Poza niesamowitymi doznaniami kulinarnymi i sensorycznymi grzyby dostarczają nam wiele cennych składników odżywczych – biała, tłuszczy, węglowodanów, a także witamin. Być może tutaj odkryjesz w sobie nową, kulinarną pasję 🙂

Wiadomo, że jak na grzyby to najczęściej do lasu. To doskonała okazja, by spędzić czas z najbliższymi. Pobyt na świeżym powietrzu na pewno przyczyni się do naszego lepszego samopoczucia. Pozwoli też złapać dystans do swoich spraw i zregenerować ciało i umysł.

Na grzyby możesz wybrać się w wiele miejsc. Pozwoli Ci to odkryć nieznane dotąd zakątki, a może mieć także walor edukacyjny. Grzybobranie to najlepszy moment, by szczególnie najmłodszym pokazać faunę i florę.

Zachęcamy Was do grzybobrania! Nie zbierajcie nieznanych Wam gatunków grzybów. Fotkami zbiorów podzielcie się z nami koniecznie na Facebooku i Instagramie.

X
Skip to content