UNIKATOWE DZIEŁA SZTUKI Z MIEJSKIEJ CHOINKI

02/02/2021 13:57
Agnieszka Wojnarowicz

Jak podaje portal Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze:

Leśnicy wspólnie z zielonogórskimi twórcami zainaugurowali działanie „Dobro z Natury”- to jedyna taka inicjatywa w Polsce, która organizowana jest w ramach ekologicznej akcji Eko Choinka. Dzięki recyklingowi jodły świątecznej, która w minionym roku zdobiła zielonogórski deptak,  powstaną unikatowe dzieła sztuki! Prace, które wykonają znakomite lubuskie malarki zostaną przekazane na aukcje charytatywne. (…) „Dobro z Natury” to działanie, które zostało zainaugurowane podczas czwartej edycji poświątecznej akcji Eko Choinka, której ideą jest recykling drzewek, które utraciły już swój świąteczny blask.
W ramach tegorocznej Eko Choinki, którą organizuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych i Urząd Miasta Zielona Góra we współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej, realizowany jest coroczny zbiór drzewek przez Choinkowe Eko Patrole ich recykling tak, aby mogły powrócić do natury w formie naturalnego nawozu.
Dobro z Natury – to inicjatywa zielonogórskich leśników i artystów. W ramach wspólnego przedsięwzięcia, z zeszłorocznej jodły zdobiącej w okresie świątecznym serce Zielonej Góry, leśnicy przygotowali specjalne deski, które Wojciech Grochala – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych przekazała lubuskim artystom.

 

Zdjęcie i tekst: zielonagora.lasy.gov.pl

X
Skip to content